W sobotę, 5 sierpnia tuż przed godziną 15:00, wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym w Golczewie (pow. kamieński) na ulicy Zwycięstwa.

Po przyjeździe na miejsce, służby ratownicze zastały samochód osobowy marki Volvo wbity w ścianę budynku mieszkalnego. Ustalono, iż kierujący pojazdem z niewiadomych przyczyn zjechał z drogi, w wyniku czego uderzył w budynek zlokalizowany blisko jezdni.

W zdarzeniu ucierpiał mężczyzna prowadzący auto. Strażacy udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie szybko przetransportowali go śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Na miejsce akcji zadysponowano dwa zastępy z KP PSP Kamień Pomorski, OSP Golczewo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Zdjęcia: OSP Golczewo

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

One thought on “Volvo wbiło się w budynek mieszkalny – na miejscu LPR”
  1. Świetny artykuł. W czasie poszukiwania w sieci informacji trafiłam na ten artykuł. Wielu autorom wydaje się, że posiadają rzetelną wiedzę na ten temat, ale zazwyczaj tak nie jest. Stąd też moje zaskoczenie. Jestem pod wrażeniem. Zdecydowanie będę rekomendował to miejsce i często tu zaglądał, żeby poczytać nowe rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *