Internetowy sklep strażacki z kompleksowym asortymentem dla Straży Pożarnej został stworzony przez dwóch zawodowych strażaków i od kilkunastu lat cieszy się dużą renomą w Polsce. Specjalistyczny sprzęt strażacki, umundurowanie oraz własna szwalnia, hafciarnia oraz unikalne prezenty dla Strażaków czynią ofertę Sklepu Ogniowego całościową i kompletną dla Komend i Jednostek.

Sprzęt strażacki i umundurowanie dla Straży Pożarnej – terminowa realizacja dotacji. Zaufaj doświadczeniu Ogniowego!

W sklepogniowy.pl znajdziesz zawodowych i ochotniczych strażaków – fachowców, znawców tematu. Testowanie sprzętu przez zespół daje gwarancję wyboru najlepszego sprzętu przeciwpożarowego wyposażenia wozów strażackich w sklepie online. Strażacy i ratownicy muszą dysponować sprzętem najwyższej jakości, aby ratować życie poszkodowanych. Nie można także zapomnieć o podnoszeniu bezpieczeństwa samych strażaków podczas akcji. Indywidualne umundurowanie ochronne strażaka i dobór odpowiednich parametrów ubrań specjalnych, butów strażackich czy rękawic przeciwpożarowych jest istotne tak samo jak narzędzi, których  używają. Sklep internetowy dla Straży Pożarnej oferuje ogromny wybór sprzętu gaśniczego i ratowniczego czołowych producentów. Wybierz armaturę gaśniczą , węże strażackie, pompy do wody brudnej i czystej, prądownice, wentylatory oddymiające  i wiele innych produktów w najlepszym sklepie strażackim online! Profesjonalny sprzęt  ratowniczy charakteryzuje się wysoką wydajnością dzięki najnowszym technologiom i innowacjom jak np. aparaty powietrzne MSA. Asortyment sprzętowy posiada specyfikacje, atesty i certyfikaty oraz spełnia wymagania KSRG.

Profesjonalne akcesoria strażackie

Koszulki strażackie z bardzo dobrej jakości materiałów z haftowanym logo PSP czy OSP oraz personalizowane naszywki strażackie to znak rozpoznawczy Sklepu Ogniowego. Hafciarnia zawsze w pełnej gotowości wykonuje Państwa zamówienia czy to logo jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych czy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Personalizowany haft strażacki można wykonać na naszywkach, ubraniach strażackich, koszulkach, polarach czy czapkach. W ofercie sklepu strażackiego znajdują się wszelkie indywidualne akcesoria i części umundurowania dla każdego strażaka biorącego udział w gaszeniu pożarów czy akcji ratowniczej: jak buty strażackie, rękawice techniczne czy rękawice pożarnicze, ubranie specjalne, hełmy strażackie, aparaty ODO, kominiarki i wiele innych atrybutów.

Prezenty i gadżety dla strażaków

Jak wybrać idealny prezent dla strażaka? Okazji jest wiele np. zasłużona emerytura, jubileusz czy awans. Sklep Ogniowy stał się producentem wielu unikalnych i stylowych podarunków strażackich jak ozdobne topory strażackie, pięknie prezentujące się na dębowej desce z personalizowanym grawerem. Tutaj znajdziesz też doskonałe w smaku alkohole, trunki w zabawnych butelkach dedykowane dla Straży Pożarnej, Wojska, Policji.   Sklep strażacki oferuje także estetycznie wyglądające dyplomy i figurki np. św. Floriana nawiązujące do pracy strażaka. Wśród gadżetów strażackich znajdziemy biżuterię, kubki, koszulki, maskotki, paski, portfele z logo PSP, OSP, nowość – portfele zero waste czyli uszyte z węży strażackich!

Ubrania koszarowe prosto ze Ogniowej szwalni!

Dobra jakość i wykonanie to w Sklepie Ogniowym podstawa. Ubranie koszarowe dla OSP, czy mundury piaskowe z ripstopu dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych potwierdzają najważniejszą dewizę producenta. Począwszy od materiału, który jest wygodny i wytrzymały po dodatkowe ryglowania podczas szycia, możemy śmiało stwierdzić, że lepszej „koszarówki” na rynku Państwo nie znajdziecie! Niebawem można będzie zapoznać się ubraniem specjalnym, uszytym ze specjalnych trudnopalnych włókien, posiadającym odpowiednie certyfikaty CNBOP.

Dron dla Straży Pożarnej – dlaczego warto zainwestować w takie urządzenie?

Fotokite Sigma, którego dystrybutorem jest Sklep Ogniowy to dron ratowniczy, zamocowany na lince – bez możliwości „ucieczki”, zapewniający zespołom bezpieczeństwa publicznego świadomość sytuacyjną. Perspektywa z lotu ptaka pozwala szybciej i skuteczniej ocenić skalę niebezpieczeństwa i rozdysponować ratowników.  Nieograniczony czas ciągłego lotu wraz z uruchamianiem, lataniem i lądowaniem za jednym naciśnięciem przycisku pomaga oszczędzać zasoby zespołu. Aplikacja Fotokite Live zapewnia strumienie termowizyjne i wideo w wysokiej rozdzielczości w czasie rzeczywistym, dając służbom ratowniczym natychmiastowe informacje o misji, bez konieczności posiadania licencji pilota drona. Systemy Fotokite wielokrotnie ratowały ludzkie życie podczas akcji poszukiwawczo-ratowniczych.

Jak opanować pożar auta przed przyjazdem Straży Pożarnej?

NOWOŚĆ! Samochodowa płachta gaśnicza Texfire dostępna w Sklepie Ogniowym!

Texfire są przeznaczone do gaszenia pożarów w pojazdach silnikowych, gazowych, elektrycznych. Płachta samochodowa wykonana została z tkaniny z włókna szklanego pokrytej polimerem po obu stronach. Posiada 6 uchwytów, ciemnego koloru po prawej stronie i jasnego koloru po lewej stronie, aby ułatwić umieszczenie. Dzięki powierzchni 6×9 m (54 m2), koc ten pozwala na przykrycie większości samochodów w przypadku pożaru, nawet SUV-ów i 4×4. W celu prawidłowego rozłożenia i ze względów bezpieczeństwa, w przypadku pożaru zalecana jest interwencja co najmniej 2 osób. Samochodowy koc gaśniczy waży około 28 kg. Skuteczność samochodowych płacht gaśniczych polega na ich zdolności do ugaszenia pożaru w ciągu zaledwie kilku minut, poprzez zduszenie ognia. Ogień zostaje także izolowany od otoczenia, dzięki temu nie rozprzestrzenia się na pozostały teren. Cechy i specyfika koca gaśniczego do samochodów sprawiają, że staje się on potrzebnym elementem bezpieczeństwa dla:

 • Parkingów zewnętrznych.
 • Parkingów podziemnych.
 • Centrów handlowych.
 • Parkingów hotelowych.
 • Wypożyczalni samochodów.
 • Warsztatów mechanicznych.
 • Rzecz jasna dla Straży Pożarnej.
 • Na promach i w usługach portowych.
 • W salonach samochodowych.
 • Na stacji ładowania pojazdów elektrycznych.
 • Na stacjach benzynowych.

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *