To był naprawdę niespokojny wieczór dla strażaków z powiatu chojnickiego. Doszło tam do pożaru budynku gospodarczego, w którym składowane były maszyny rolnicze jak i około 100 sztuk bydła. Zgłoszenie do chojnickiej komendy PSP wpłynęło w sobotę, 04 listopada tuż przed godziną 21:00.

Ogień szybko się rozprzestrzeniał, z tego względu do zdarzenia zadysponowano również jednostki z powiatu człuchowskiego oraz sępoleńskiego.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów stwierdzono wysoko rozwinięty pożar hali warsztatowej. Podjęte działania ratowniczo – gaśnicze w pierwszej fazie akcji polegały na obronie sąsiadujących obok budynków oraz podaniu prądów wody w natarciu na budynek objęty pożarem

– informują druhowie z OSP Charzykowy.

Całe zajście miało miejsce w Ogorzelinach (gm. Chojnice). To mała miejscowości położona na pograniczu województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, a zwierzęta znajdujące się w oborze zostały ewakuowane. Łącznie w działaniach uczestniczyło 20 zastępów straży pożarnej z JRG Chojnice, JRG Człuchów, JRG Sępólno Krajeńskie oraz OSP Charzykowy, OSP Ogorzeliny, OSP Pawłowo, OSP Doręgowice, OSP Sławęcin, OSP Stare Gronowo, OSP Bukowo i OSP Kamień Krajeński.

ZDJĘCIA: OSP

(J.Ł.)

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *