Dzięki dofinansowaniu z programu Mały Strażak Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w wysokości 25 tysięcy złotych jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Drężnie z gminy Szczecinek zakupiła niezbędny sprzęt do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

Wśród nich znalazły się nowe ubrania specjalnie, rękawice, kominiarki, hełmy czy pilarka do drewna. Jak podkreślają tamtejsi druhowie co jakiś czas niezbędna jest wymiana wyposażenia by móc lepiej działać na rzecz lokalnej społeczności.

– Sprzęt ochrony osobistej zapewni nam bezpieczeństwo i lepszy komfort pracy podczas akcji. Pilarka przyda się do usuwania większych konarów drzew. Ta, którą dysponowaliśmy do tej pory była mała i niewystarczająca, w szczególności podczas nawałnic, nawiedzających coraz częściej nasz region

– poinformował nas jeden z druhów OSP Drężno.

Łączny koszt realizowanego zadania to 30 tysięcy złotych z czego 5 tysięcy dołożył samorząd. Z programów Mały Strażak, Eko-Strażak oraz REMIZA skorzystały w naszym regionie również m.in.: OSP Barwice, OSP Sulikowo, OSP Stary Chwalim, OSP Wierzchowo, OSP Krosino i OSP Parsęcko.

ZDJĘCIA: OSP Drężno

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *