Druhowie z bardzo prężnie działającej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej spod Miastka, a dokładniej z Piaszczyny doczekają się wymarzonej inwestycji. Wkrótce ruszy cała machina prac związanych z wyłonieniem wykonawcy i rozpoczęciem budowy nowoczesnej strażnicy. Dofinansowanie na ten ten projekt Gmina pozyskała z programu Polski Ład.

O zadaniu rozmawiano podczas zebrania sprawozdawczego OSP. Tylko w ubiegłym roku ochotnicy z Piaszczyny interweniowali przy zdarzeniach prawie 50 razy. Jak podkreślają, budowa remizy to marzenie, na którego realizację czekają już wiele lat. Tak naprawdę do szczęścia brakuje im tylko siedziby spełniające wymogi XXI wieku, bowiem 2 lata temu strażacy otrzymali nowy wóz marki Volvo.

Inwestycję szacuje się na około 1 milion 350 tysięcy złotych, z czego niemal 980 tysięcy złotych pochodzić będzie z rządowego dofinansowania. Nowa remiza ma składać się z boksów garażowych na dwa pojazdy ratownicze oraz niezbędnego zaplecza socjalnego, magazynowego i szkoleniowego.

Przypomnijmy, obecnie Gmina Miasto realizuje drugi projekt związany z modernizacją remizy w Dretyniu, który pochłonął niemal 4 miliony złotych.

Zdjęcia: OSP Piaszczyna

Wizualizacja nowej remizy OSP Piaszczyna

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *