Święty Mikołaj, nieco przedwcześnie dostarczył prezenty dla szczecińskich strażaków. Bowiem w ich garażach stanęły dwa nowe pojazdy – średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki MAN oraz operacyjny Citroen z napędem elektrycznym.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczych ze zwiększony potencjałem ratownictwa drogowego, zabudowany został przez MotoTruck na podwoziu MAN TGM 18.320 z napędem 4×4 i silnikiem o mocy 320 KM. Zamówienie realizowane było w ramach projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap V”, którego celem jest optymalna efektywność prowadzenia akcji ratowniczych w transporcie drogowym przez Państwową Straż Pożarną na terenie Polski. Zakup zrealizowano z budżetu państwa oraz przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wóz dostarczono do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 z pełnym wyposażeniem i teraz pozwoli on zabezpieczyć mieszkańców całego Prawobrzeża Szczecina. Jej teren działania obejmuje wiele dróg m.in. A6, DK-10 czy DK-31.

Kolejny pojazd to samochód operacyjny o napędzie elektrycznym. Zakup został sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie i Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Materiał prasowy KM PSP Szczecin

(J.Ł.)

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *