Jak mówią druhowie, to kolejny krok do rozwoju ich ponad 75 letniej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Po wielu latach starań strażacy z Parsęcka doczekali się nowej strażnicy za niemal 2,5 miliona złotych. W ubiegłą środę, 3 kwietnia nastąpiło jej oficjalne otwarcie z udziałem zaproszonych gości i zaprzyjaźnionych jednostek.

Umowę na budowę strażnicy podpisano pod koniec 2022 roku. Prace trwały do minionej zimy. Strażnica składa się z hali garażowej, która pomieści trzy samochody ratowniczo-gaśnicze. Jest w niej również wydzielone miejsce na szatnie dla ochotników. W budynku o kubaturze niemal 495 metrów kwadratowych znajduje się pomieszczenie dla zarządu, kuchnia, sanitariaty, kotłownia i magazyny. Oprócz tego w obiekcie znalazło się miejsce na świetlicę, która będzie miejscem szkoleń strażaków, ale też spotkań mieszkańców gminy Szczecinek.

– To że dzisiaj powstał budynek OSP w Parsęcku, przy którym stoimy to jest dowód na to, że my jako społeczność składamy hołd naszym strażakom wydając pieniądze na budowę i zakup sprzętu pożarniczego

– mówił podczas uroczystości Ryszard Jasionas – Wójt Gminy Szczecinek.

Podczas oficjalnego otwarcia głos zabrali również Starosta Krzysztof Lis i Prezes OSP Parsęcko dh Mirosław Gręźlikowski. Odczytano też list od Poseł na Sejm RP Małgorzaty Golińskiej. Poświęcenia nowo powstałej remizy dokonał proboszcz miejscowej parafii ks. Piotr Domaros. Całe wydarzenie uświetniła orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajence.

Koszt inwestycji to prawie 2,5 miliona złotych z czego niemal 2,3 miliona złotych pochodziło z rządowej dotacji Polski Ład, 100 tysięcy dołożył Powiat Szczecinecki, z kolei z budżetu Gminy Szczecinek na ten cel przeznaczono 50 tysięcy złotych.

(J.Ł.)

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *