W marcu Komenda Wojewódzka PSP w Szczecinie ogłosiła przetarg na dostawę samochodu z drabiną mechaniczną o wysokości minimum 40 metrów z przeznaczeniem dla Komendy Miejskiej PSP w Koszalinie. Znany jest już wykonawca pojazdu i lada dzień zostanie z nim podpisana umowa na realizację przedsięwzięcia.

Zamówienie polega na dostarczeniu trzyosobowego samochodu z napędem 4×2 i silnikiem o mocy minimalnej 220 kW, a także automatyczną skrzynią biegów. Drabina o wysięgu minimum 40 metrów ma posiadać przęsło łamane oraz minimum 5-osobowy kosz ratowniczy o udźwigu minimalnym 500kg. Wóz powinien być wyposażony w działko wodno-pianowe zamontowane na stałe na koszu drabiny o wydajności minimum 2000 litrów na minutę. Wykonawca wraz z samochodem powinien dostarczyć: armaturę wodno-pianową, sprzęt oświetleniowy i ratownictwa medycznego.

Ofertę jako jedyna złożyła firma Fire-Max, polski przedstawiciel Magirusa. Uznano ją za najkorzystniejszą i tak oto na przełomie 2024 i 2025 roku powinna ona dostarczyć nową drabinę dla Komendy Miejskiej PSP w Koszalinie. Jej koszt to ponad 4,3 miliona złotych. Wóz najprawdopodobniej służyć będzie na potrzeby Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Koszalinie.

Zdjęcia: Archiwum Sz112

(J.Ł.)

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *