Ponad 2 tysiące interwencji w całym kraju, z czego kilkadziesiąt w województwie zachodniopomorskim. Najwięcej pracy mieli strażacy z powiatu szczecineckiego, koszalińskiego i sławieńskiego. To efekt frontu burzowego, który przeszedł przez Polskę 22 czerwca. Burza przerwała, także zawody strażackie w Drężnie

Silne opady deszczu mocno dotknęły mieszkańców Szczecinka. Na terenie miasta działania podejmowały zastępy z JRG Szczecinek, OSP Gwda Wielka, OSP Parsęcko i OSP Żółtnica. Zalany został dom na ulicy Pogodnej, piwnica na Sadowej, budynek na ulicy Mierosławskiego czy jezdnia i garaże na ulicy Ordona, Parkowej i Polnej. Do zdarzeń wyjeżdżali również ochotnicy z Bornego Sulinowa, którzy pompowali zalane pomieszczenia w borneńskim Domu Pomocy Społecznej czy zalaną piwnicę w jednym z domów.

Pełne ręce roboty miały też służby z sąsiednich powiatów. Na drodze Lędyczek – Okonek doszło do wypadku. Druhowie z OSP Polanów wyjeżdżali do dachowania na DW-206 czy zalanych posesji przy ulicy Żwirowej.

Na szczęście nikt nie został poważnie ranny.

Zdjęcia: Redakcja & OSP Miasta Bornego Sulinowa

(J.Ł.)

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *