Mamy kolejne zmiany na stanowiskach kierowniczych w Zachodniopomorskiej Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. Komendant Główny powołał na stanowisko zastępcy komendanta st. bryg. Krzysztofa Makowskiego oraz powierzył pełnienie obowiązków zastępcy komendanta wojewódzkiego bryg. Markowi Michalakowi. Decyzje w obecności Komendanta Wojewódzkiego PSP w Szczecinie st. bryg. Mirosława Pendera przekazał nadbryg. Józef Galica – Zastępca Komendanta Głównego PSP.

st. bryg Krzysztof Makowski – Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął we wrześniu 1990 r. kolejno kształcąc się w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu oraz Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Swoją karierę rozpoczął w Komendzie Powiatowej PSP w Kołobrzegu. W latach 1992 – 1998 zajmował stanowiska dowódcze w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu i Białogardzie – był tam zastępcą komendanta. Od 2015 roku był Komendantem Powiatowym PSP w Kołobrzegu, a od 12 lutego br. pełnił obowiązki Zastępcy Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego. Odznaczany i nagradzany wielokrotnie za swoje zasługi w rozwój pożarnictwa

bryg. Marek Michalak – Z ochroną przeciwpożarową związany jest od 1998 r. Po ukończeniu studiów w Szkole Głównej Służby Pożarniczej rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Goleniowie, gdzie kolejno zajmował stanowiska: ratownik, Technik ds. kontrolno-rozpoznawczych, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP, Naczelnik wydziału operacyjno-szkoleniowego oraz zastępca komendanta powiatowego. Przez pewien okres był też Zastępcą Dyżurnego Operacyjnego Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Szczecinie. Z początkiem bieżącego roku przejął obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Goleniowie, a z dniem 23 kwietnia powierzono mu obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP w Szczecinie. Odznaczony m.in. Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” czy Brązowym Medalem „Za Długoletnią Służbę”.

Gratulujemy!

Zdjęcia: Archiwum KW PSP, KG PSP

(J.Ł.)

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *