W środowe popołudnie, 13 września w powiecie drawskim doszło do jednego z poważniejszych wypadków drogowych w bieżącym roku na Pomorzu Zachodnim. Po godzinie 16:00 służby otrzymały informację o zderzeniu busa szkolnego z samochodem ciężarowym na drodze wojewódzkiej nr 175 w okolicach miejscowości Konotop (gm. Drawsko Pomorskie).

Poszkodowanych zostało kilkanaście osób. Wszystkie zostały przetransportowane do okolicznych szpitali. Stan dwóch z nich określano jako ciężki. Na miejscu działały zastępy straży pożarnej, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, mimo wysiłku wykwalifikowanej kadry medycznej, w czwartkowe popołudnie w szpitalu zmarł kierowca złocienieckiego PKS-u, który doznał najpoważniejszych obrażeń.

Po całym zdarzeniu w Drawsku zjawił się Wojewoda Zbigniew Bogucki oraz nadbryg. Jarosław Tomczyk – Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP. Podczas specjalnej konferencji prasowej podziękowano wszystkim służbom za wysiłek podczas walki o życie kilkunastu osób biorących udział w zdarzeniu. Większość z nich to młodzież z okolicznych szkół.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcą wypadku może być kierowca ciężarówki, który został już zatrzymany.

Pomocy poszkodowanym udzielili jako pierwsi żołnierze 7 Brygady Obrony Wybrzeża, 8 batalionu remontowego, Wojskowej Straży Pożarnej z Oleszna i sojusznicy z armii amerykańskiej oraz czeskiej, ze względu na pobliską bazę wojskową.

ZDJĘCIA: Lokalny Reporter, OSP

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *